Податкова знижка - оформлюємо на практиці

Дата оновлення: 2017-02-24 р.

Податкова знижка - оформлюємо на практиці

Дуже коротко:

Податкова знижка – це витрати платника податків (фізичної особи-резидента), пов'язані з придбанням товарів (робіт, послуг), на суму яких дозволено зменшити його річний оподатковуваний дохід.

Далі детальніше...


Витрати, що дозволено включити до податкової знижки:

 1. Сума фактично сплачених відсотків за іпотечним кредитом на придбання нерухомості.
 2. Пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям.
 3. Сума, сплачена за навчання платника податку та його найближчих родичів.
 4. Сума, витрачена на лікування і сплачена в заклади охорони здоров'я.
 5. Сума внесків на довгострокове страхування життя та недержавне пенсійне страхування (від 5 і більше років згідно з п. 14.1.52 Податкового Кодексу України).
 6. Сума, сплачена за послуги усиновлення дитини і штучного запліднення.

Докладніше ми зупинимося на відсотках за іпотечним кредитом на придбання нерухомості. Право на включення цієї суми до складу податкової знижки надається за одним іпотечним кредитом протягом 10 років поспіль, починаючи з року, в якому нерухомість була придбана або почала використовуватися як основне місце проживання.

Необхідні документи

Для відшкодування такої податкової знижки необхідна наявність наступних документів:

 • Довідка про заробітну плату, де буде вказана сума нарахованої з / п та сума прибуткового податку загальною сумою за рік (за формою 3 ).
 • Паспорт (обов'язково повинна бути відмітка про прописку позичальника в нерухомості, на купівлю якої було оформлено кредит).
 • Довідка про присвоєння ідентифікаційного податкового номера.
 • Кредитний договір.
 • Договір іпотеки, завірений нотаріально.
 • Документи на нерухомість (договір купівлі-продажу).
 • Первинні платіжні документи банку (квитанції або меморіальні ордери), що підтверджують щомісячну оплату відсотків за кредитом. Якщо у Вас немає таких квитанцій, то потрібно звернутися до банку з проханням про їх надання. Звертаємо Вашу увагу, що в даному випадку не підійдуть такі документи, як графік погашення, довідка з банку або квитанції про оплату щомісячного платежу однією сумою (відсотки і тіло кредиту) - як буває в більшості випадків.
 • На підставі вище зазначених документів заповнюється декларація про доходи (в Податковій зобов'язані проконсультувати щодо заповнення декларації).
 • Реквізити рахунку або платіжної пластикової картки для перерахування суми відшкодування.

Якщо кредит був оформлений в іноземній валюті, то сума відсотків переводиться в гривню за курсом НБУ на день оплати. Курс НБУ та гривнєвий еквівалент сплаченої суми мають бути зазначені в квитанціях про оплату (або меморіальних ордерах).

Якщо загальна площа нерухомості, придбаної за рахунок кредитних коштів, більше 100 кв.м. (мінімальна площа нерухомості, згідно ст. 175.3 ПКУ), то відсотки, які Ви сплатили за користування іпотечним кредитом, включаються в рахунок податкового кредиту не повністю, а множаться на коефіцієнт. Він розраховується шляхом ділення мінімальної площі нерухомості на фактичну її площа.

Розрахунок податкової знижки:


Заробітна плата на руки за місяць

1 000 грн.


Витрати, які дозволено включити до податкової знижки

0 грн.


Розмір податкової знижки:

0 грн.

Розрахунок носить орієнтовний характер, оскільки не враховує наявність відпусток, лікарняних і податкових пільг. За основу прийнято, що дохід обкладається прибутковим податком - 18%, військовим збором - 1,5%.

Порядок дій:

Порядок отримання податкової знижки за іпотекою

Резюме

Якщо Ви фізична особа-резидент (приватним підприємцям податкова знижка не надається), Ви маєте офіційно-підтверджений дохід і в поточному році у Вас були витрати, які дозволяється включити до податкової знижки - настійно рекомендуємо скористатися своїм правом на отримання податкової знижки.

Наші рекомендації при подачі документів в Податкову службу:

 • Складіть заяву за зразком в двох примірниках.
 • Заяву та весь пакет документів відправте поштою з описом вкладень чи віднесіть особисто.
 • Обов'язково вимагайте, щоб на другому примірнику Вашої заяви поставили штамп з датою прийому документів та підписом співробітника, який прийняв пакет документів.

Пам'ятайте, якщо Ви не скористалися правом на податкову знижку за результатами звітного податкового року, то таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Податкова знижка на страхування