Банк віднесено до категорії неплатоспроможних. Дії вкладника.

Дата оновлення: 2017-12-05 р.

Банк віднесено до категорії неплатоспроможних. Дії вкладника.

Дуже коротко:

У разі визнання банку неплатоспроможним, вклад і нараховані відсотки в межах 200 тис.грн. відшкодовуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Залишок - після ліквідації банку.

Далі детальніше...


Рішення про неплатоспроможність банку приймає НБУ і публікує його на своєму офіційному сайті. На наступний робочий день Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (надалі Фонд) починає процедуру виведення банку з ринку і вводить тимчасову адміністрацію в банк строком до 3 місяців (для системного банку - до 6 міс.).

Подальші дії вкладника залежать від суми та строку закінчення вкладу:


Сума вкладу менша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується під час дії тимчасової адміністрації.
Сума вкладу менша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується під час дії тимчасової адміністрації.

Необхідно звернутися до банку з Паспортом, ІПН і депозитним договором, і отримати вклад.Сума вкладу більша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується під час дії тимчасової адміністрації.
Сума вкладу більша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується під час дії тимчасової адміністрації.

Необхідно звернутися до банку з Паспортом, ІПН і депозитних договором, і отримати гарантовані 200 тис. грн.

Після закінчення періоду дії тимчасової адміністрації банк може бути проданий. У цьому випадку отримати відсотки і залишок депозиту можна вже в новому банку.

Якщо банк не продано, то після оголошення про початок процедури ліквідації, вкладнику слід протягом 30 днів подати заяву на ім'я уповноваженої особи Фонду. Залишок суми вкладу буде виплачений за рахунок коштів, отриманих в результаті продажу майна банку, в порядку черговості, встановленої ст.52 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».Сума вкладу менша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується після дії тимчасової адміністрації.
Сума вкладу менша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується після дії тимчасової адміністрації.

Після закінчення періоду дії тимчасової адміністрації банк може бути проданий. У цьому випадку отримати відсотки і депозит можна вже в новому банку.

Якщо банк не продано і оголошено про початок процедури ліквідації, вкладник може отримати свій депозит і відсотки протягом 30 днів, звернувшись в банк-агент, призначений Фондом.

Отримати інформацію про початок ліквідації та призначення банку-агента можна безпосередньо на сайті банку, який ліквідується, а також на сайті Фонду.Сума вкладу більша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується після дії тимчасової адміністрації.
Сума вкладу більша, ніж 200 тис. гривень.
Строк вкладу закінчується після дії тимчасової адміністрації.

Після закінчення періоду дії тимчасової адміністрації банк може бути проданий. У цьому випадку забрати відсотки і депозит можна вже в новому банку.

Якщо банк не продано і оголошено про початок процедури ліквідації, вкладник може отримати гарантовані 200 тис. грн. свого депозиту протягом 30 днів, звернувшись в банк-агент, призначений Фондом. Одночасно вкладник подає заяву на ім'я уповноваженої особи Фонду для отримання залишку депозиту і відсотків. Ця частина вкладу буде виплачена за рахунок коштів, отриманих в результаті продажу майна банку, в порядку черговості, встановленої ст.52 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Отримати інформацію про початок ліквідації та призначення банку-агента можна безпосередньо на сайті банку, який ліквідується, а також на сайті Фонду.


Вклади в іноземній валюті перераховуються в національну за офіційним курсом НБУ на день введення тимчасової адміністрації.

Якщо Ви не отримали вклад в період дії тимчасової адміністрації і протягом 30 днів, відведених на виплату коштів через банки-агенти, необхідно подати до Фонду заяву, копії ідентифікаційного коду та паспорта. Фонд виплачує гарантовану суму відшкодування до кінця процедури ліквідації банку.

Для отримання сум, які не підпадають під гарантії Фонду (перелік нижче), а також відсотків, нарахованих під час дії тимчасової адміністрації, необхідно подати заяву на ім'я уповноваженої особи Фонду. Заява приймається протягом 30 днів з дня опублікування інформації про ліквідацію та призначення ліквідатора. Заявлені вимоги задовольняються за рахунок коштів, отриманих в результаті продажу майна банку, в порядку черговості, встановленої ст.52 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Під гарантії Фонду не підпадають кошти:

  1. передані банку в довірче управління;
  2. за вкладом у розмірі менше 10 гривень;
  3. за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред’явника;
  4. розміщені на вклад у банку особою, яка була членом спостережної (наглядової) ради, правління (ради директорів), ревізійної комісії банку, якщо з дня її звільнення з посади до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік;
  5. розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, юридичний радник, суб’єкт оціночної діяльності, якщо ці послуги мали безпосередній вплив на виникнення ознак неплатоспроможності банку і якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік;
  6. розміщені на вклад власником істотної участі банку;
  7. розміщені на вклад особою, яка на індивідуальній основі отримує від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або має інші фінансові привілеї від банку;
  8. за вкладом у банку, якщо такий вклад використовується вкладником як засіб забезпечення виконання іншого зобов’язання перед цим банком, у повному обсязі вкладу до дня виконання зобов’язань;
  9. за вкладами у філіях іноземних банків;
  10. за вкладами у банківських металах.

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Що зараз важливо знати про депозити