АвтоТак. Умови договору

Дата оновлення: 2016-07-08 р.

АвтоТак. Умови договору

Дуже коротко:

АвтоТак об'єднує групу людей, які бажають придбати автомобіль. Учасники згідно з графіком вносять грошові кошти для формування загального фонду, з якого щомісяця купуються автомобілі. Згідно з логікою системи з кожним внесеним платежем, шанси на отримання автомобіля зростають.

Далі детальніше...


АвтоТак - торгова марка, яка використовується ТОВ «Авто Просто» для позначення фінансової послуги з адміністрування фінансових активів для придбання автомобілів в групі.

Система АвтоТак (офіційне визначення) - система, яка складається в організації груп покупців (учасників), метою яких є придбання автомобілів за рахунок об'єднаних грошових коштів на умовах, передбачених договором.

Вступ у групу

Для вступу в групу необхідно обрати автомобіль, підписати договір і внести 3,6% (винагорода за послуги включення до системи) від вартості автомобіля.

Умови дострокового розірвання договору на даному етапі

Якщо учасник вирішив розірвати договір протягом 14 днів з дня підписання, йому повертається вся сума коштів, які були ним внесено на рахунок «Авто Просто». Для цього необхідно написати заяву про розірвання договору та подати його в центральний офіс. У такому разі «Авто Просто» повертає кошти протягом 30 календарних днів (п.12.1.5).

Платежі до отримання автомобіля

Учасник зобов’язаний раз на місяць внести періодичний (щомісячний) платіж - розраховується шляхом ділення поточної вартості автомобіля на кількість платежів згідно з графіком погашення (на 7.07.2016 р. - це 120 платежів). Періодичний внесок залежить від поточної ціни автомобіля і може збільшуватися або зменшуватися. Разом з щомісячним платежем учасник повинен вносити щомісячну винагороду - 0,498% від поточної вартості автомобіля.

Крім цього, учасник за власним бажанням може внести авансовий платіж - розраховується як сума періодичного платежу і щомісячного винагороди (п.3.2). Авансових платежів може бути кілька (на розсуд учасника) - договір не обмежує кількість авансових платежів. Сплачені авансові внески скорочують кількість платежів за графіком погашення, починаючи з останнього платежу (п.3.3).

За кожен щомісячний або авансовий внесок учасник отримує 2 бали. При розподілі автомобіля перевага надається тому учаснику, який набрав найбільше балів.

Щомісячно проводиться розподіл автомобіля/ей по двом механізмам: Накопичення внесків та Пропозиції авансових внесків.

Перш за все, проводиться розподіл автомобіля за механізмом Накопичення внесків, і право на отримання автомобіля отримує той учасник, який набрав найбільшу кількість балів (п.6.2), тобто вніс на рахунок найбільшу кількість щомісячних платежів.

Якщо після надання права на отримання автомобіля за механізмом Накопичення внесків у певному місяці в фонді групи залишаться кошти для надання ще одного права на отримання автомобіля, то таке право надається за механізмом Пропозиції авансових внесків. У такому випадку право на отримання автомобіля отримує учасник, який пропонує внести найбільшу кількість внесків (заздалегідь виславши конверт з бланком пропозиції, де вказується кількість вже оплачених авансових внесків і кількість запропонованих - це ті, які учасник повинен буде сплатити тільки у разі отримання права на автомобіль). Право на отримання автомобіля за механізмом Пропозиції авансових внесків надається тому учаснику, кількість оплачених (за наявності) та запропонованих авансових внесків якого більша (п.6.3).

Умови дострокового розірвання договору на даному етапі

Учасник, який не отримав автомобіль і вирішив розірвати договір, зобов'язаний повідомити «Авто Просто» про своє рішення у письмовій формі. При цьому поверненню підлягають лише періодичні внески, за мінусом відступного за відмову від договору у вигляді двох періодичних внесків. Таким чином, учаснику не повертаються винагороду за прийняття в групу і щомісячні винагороди за послуги адміністрування. Грошові кошти учасник отримає протягом двох років (п. 12.1.1-12.1.2).

Отримання автомобіля

Учасник, якому надається право на отримання автомобіля, зобов'язаний згідно з договором (ст.8) виконати наступні умови:

  • Оплатити винагороду за передачу автомобіля - 3,6% від поточної вартості автомобіля.
  • Оформити договір застави на автомобіль (вартість послуг нотаріуса - близько 1000 грн.)
  • Надати гарантії згідно договору (одну або кілька за вимогою ТОВ «Авто Просто»): 1) поручителя, платоспроможність якого підтверджена документально; 2) банківську гарантію; 3) інші гарантії (наприклад, надати додаткове майно в заставу).
  • Оплатити всі витрати, пов'язані з реєстрацією автомобіля (постановка на облік, транспортний податок, отримання технічного паспорта та номерів).
  • Оформити договір страхування КАСКО орієнтовно - 6% від вартості автомобіля в рік до закінчення договору).
  • Оформити договір страхування цивільної відповідальності власника автомобіля.

Якщо протягом 35 днів після отримання права на автомобіль учасник не виконав вище перерахованих умов, «Авто Просто» може анулювати право на отримання автомобіля, при цьому винагорода 3,6% за передачу автомобіля не повертається (п.8.8).

Після отримання автомобіля

Учасник вносить щомісячні повні платежі (періодичний внесок + щомісячна комісія) згідно з договором та графіком погашення.

Умови дострокового розірвання договору на даному етапі

Учасник, який вже отримав автомобіль, може достроково розірвати договір лише за умови повного виконання всіх платіжних зобов'язань за договором, тобто поки не буде повністю виплачена вся вартість автомобіля і щомісячні винагороди, згідно з графіком.У разі несплати обов'язкових щомісячних платежів такому учаснику нараховуються штраф у розмірі 5% від суми кожного простроченого внеску і пеня в розмірі 0,5% в день від суми прострочення (п.13.11-13.12).

Після внесення всіх платежів

Необхідно вивести автомобіль з-під застави, для цього АвтоТак надсилає два листи для МРЕВ та реєстраційної служби.

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
АвтоТак чи кредит.