5 причин не купувати нерухомість в лізинг

Дата оновлення: 2016-12-19 р.

5 причин не купувати нерухомість в лізинг

Дуже коротко:

Раніше ми описували лізинг, як схему фінансування взагалі. У цій статті зупинимося на придбанні житлової нерухомості в лізинг і відмінностях цієї схеми від кредитування на купівлю нерухомості.

Далі детальніше...


Головною відмінністю фінансового лізинга від кредитування є перехід права власності на майно, що купується.

При кредитуванні нерухомість відразу переходить у власність позичальника і знаходиться в заставі у банку до повного погашення заборгованості за кредитом. У цьому випадку позичальник володіє і користується нерухомістю.

При оформленні лізингу нерухомість купує лізингова компанія (лізингодавець) і передає в користування лізингоодержувачу на умовах договору лізингу. Право власності на нерухомість переходить до лізингоотримувача після виплати всіх платежів за договором лізингу. При лізингу лізингоодержувач (позичальник) тільки користується нерухомістю, але не володіє нею.

Недоліки придбання нерухомості в лізинг:

1. Нерухомість належить лізингодавцю.

Лізингоодержувач, не будучи власником майна, може використовувати його виключно у відповідность з лізинговим договором. Будь-яке порушення його умов тягне за собою вилучення предмета лізингу.

2. На нерухомість, що знаходиться в лізингу, може бути звернено стягнення за зобов'язаннями лізингової компанії.

Лізингодавець, будучи власником лізингового майна, може передавати його в заставу за своїми зобов'язаннями. У разі виникнення фінансових проблем у лізингодавця, нерухомість може бути вилучена його кредиторами. Тому при виборі лізингової компанії потрібно не тільки уважно вивчати договір лізингу, а й звертати увагу на стабільність лізингодавця.

3. Лізингові платежі обкладаються ПДВ.

Продаж первинного, реконструйованого або капітально відремонтованого житла оподатковується ПДВ (ст. 197.1.14 ПКУ). Придбання вторинної житлової нерухомості податком на додану вартість не обкладається. Тому, купуючи нову нерухомість, необхідно враховувати додаткові витрати у вигляді ПДВ.

4. Лізингоодержувач двічі оплачує витрати, пов'язані з оформленням права власності на нерухомість.

Усі витрати, пов'язані з оформленням права власності на нерухомість, лягають на плечі лізингоодержувача: у перший раз - купівля нерухомості лізинговою компанією (якщо вона не в її власності) і в другий - переоформлення права власності на себе після сплати всіх платежів за договором лізингу.

5. Лізингові платежі не можна додати до складу податкової знижки.

На відміну від відсотків по кредиту на придбання нерухомості, лізинговий відсоток не є витратами, на суму яких дозволено зменшити річний оподатковуваний дохід і додати до складу податкової знижки.


Враховуючи вищезазначене, вважаємо, що лізинг - не найкращий спосіб залучення коштів на купівлю нерухомості для фізичних осіб.
До речі, для підору і порівняння схем кредитування та лізингу на придбання нерухомості рекомендуємо скористатися сервісом підбору іпотеки .

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Детально про лізинг