Розірвання кредитного договору протягом 14 днів

Дата оновлення: 2017-10-26 р.

Розірвання кредитного договору протягом 14 днів

Дуже коротко:

Позичальник може протягом 14 календарних днів (з моменту отримання свого примірника підписаного договору) відкликати свою згоду і відмовитися від укладеного договору про надання споживчого кредиту без пояснення причин.

Далі детальніше...


План дій

Якщо з моменту підписання кредитного договору ще не пройшло 14 календарних днів, а Ви передумали або зрозуміли, що помилилися, оформивши кредит, не варто впадати у відчай, тому що законодавством України передбачено право позичальника відкликати свою згоду на укладення споживчого кредиту.

Для цього необхідно:

 1. Подати письмову заяву особисто або відправити її поштою протягом 14 днів після підписання кредитного договору. Дати написання й відправлення заяви мають співпадати.
  Для правильної подачі заяви ознайомтеся з нашими рекомендаціями при спілкуванні та листуванні з юридичними особами.

  Якщо дата підписання та отримання договору відрізняються, вимагайте у співробітника банку вказати дату отримання Вами кредитного договору, бо саме з цього дня починається відлік 14 днів, протягом яких Ви можете відмовитися від договору.
 2. Одночасно із заявою повернути кредитодавцю гроші або товар, одержані згідно з договором. Зрозуміло, що слід подбати про документальне підтвердження цього факту.
 3. Оплатити відсотки за період фактичного користування грошовими коштами за ставкою, зазначеною в договорі.
 4. Позичальник не зобов'язаний виплачувати штраф банку за відмову від кредитного договору.

Кредитор зобов'язаний повернути позичальнику кошти, сплачені ним згідно з договором про надання споживчого кредиту (одноразову комісію, інші платежі, пов'язані з наданням кредиту) протягом 7 днів або здійснити відповідне коригування боргу позичальника. За кожний день затримки повернення позичальникові коштів банк зобов'язаний виплатити неустойку у розмірі 1% від суми, що підлягає поверненню.

НЕ поширюється...

Право відкликання згоди на укладення кредитного договору не застосовується до:

 1. кредитів, забезпечених іпотекою (кредити під заставу нерухомості);
 2. кредитів на купівлю нерухомості;
 3. споживчих кредитів, виданих на оплату послуги, яку виконали до закінчення строку відкликання згоди (наприклад, встановлення пластикових вікон).

Корисні посилання:


Покрокові дії при відмові від кредиту протягом 14 днів


Дізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Кредитна історія