Родич не платить по кредиту: чим це загрожує і що робити?

Родич не платить по кредиту: чим це загрожує і що робити?

Оновлено - 07.04.2017

Що робитиме банк

Співробітники банку будуть намагатися переконати родичів боржника погасити його кредит. Можуть навіть погрожувати описом майна та нерухомості.

Нагадуємо, що право на опис майна є тільки у державного виконавця та лише за наявності рішення суду.

Детально про те, що може і чого не може робити банк при простроченні ми розглядали в іншій статті.

Чого може домогтися банк

Якщо власник нерухомості є поручителем боржника, читайте статтю, в якій детально розібрані подібні ситуації.

В іншому випадку, максимум, що може зробити банк, це домогтися через суд опису приватного майна боржника за місцем його реєстрації. У цьому випадку господар нерухомості може зіткнутися з проблемою доказу того, що його особисті речі не належать боржникові.

Коли може прийти судовий виконавець

Спочатку банк подає до суду на стягнення заборгованості за простроченим кредитом.

Запрошення на участь у судовому засіданні надсилається за адресою реєстрації боржника, тому власник нерухомості дізнається про час судового слухання і зможе особисто на ньому бути присутнім.

Якщо питання вирішується не на користь позичальника, банк передає судове рішення у виконавчу службу. Вилучати майно боржника буде виконавець (не банк) за місцем проживання, прописки, роботи боржника або за іншим місцезнаходженням його майна.

Чи може виконавець описати нерухомістьз метою погашення заборгованості по беззаставному кредиту, якщо позичальник там зареєстрований

Факт реєстрації не має відношення до права власності. Таким чином, ризику позбутися нерухомості в даному випадку немає.

Виконавець має право накласти арешт тільки на особисте майно боржника. У разі якщо боржник володіє майном спільно, стягнення звертається виключно на його частку, яка визначається судом.

Яке майно в нерухомості може описати виконавець

Ось перелік майна, яке не може бути описано.

Як уже зазначалося, описано може бути тільки особисте майно боржника. Однак доводити, що майно господарів не належить боржнику, доведеться самим господарям за допомогою документів і свідків.

Якщо все-таки майно членів сім'ї боржника потрапило під арешт, необхідно звернутися до суду для його зняття. На це є лише десять днів з дня отримання акта опису та арешту майна.

Для підстраховки від подібних ситуацій рекомендуємо зберігати чеки (накладні) на великі покупки. Іноді такі документи можна відновити в магазині.

Загальні рекомендації

  • Не піддавайтеся на погрози з боку банку.
  • Захищайте свої права. Будь-які незаконні дії (погрози, вимагання, проникнення в нерухомість без дозволу суду та ін.) можуть бути оскаржені в суді за наявності доказів.
  • Якщо боржник тривалий час не проживає в нерухомості, рекомендуємо діяти на випередження і повідомити про це в банк. Лист надішліть згідно нашим рекомендаціям.
    Виписати члена сім'ї може власник нерухомості на підставі рішення суду, якщо перший не проживає в квартирі більше року.