Оформляємо субсидію на оплату комунальних послуг

Дата оновлення: 2017-01-16 р.

Оформляємо субсидію на оплату комунальних послуг

Дуже коротко:

Порядок отримання житлової субсидії спрощено. Хто може отримати субсидію і як її оформити, читайте далі.

Далі детальніше...


Хто має право на отримання субсидії.

Субсидію отримують сім'ї, які сплачують за комунальні послуги суму понад встановленого відсотка від доходів. Відсоток платежа залежить від розміру середньомісячного доходу на одну людину.

Субсидія не надається:

  1. особам, які здійснили протягом останніх 12 місяців придбання товарів (послуг) на суму понад 50 тис. грн. Це обмеження стосується всіх зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім'ї, дохід яких враховується при розрахунку субсидії.

Розрахувати орієнтовний розмір субсидії.


Кількість осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні

1


Середньомісячний дохід сім'ї

1 000 грн.


Середньомісячна сума нарахувань за комунальні послуги

100 грн.


Орієнтовний розмір субсидії

0 грн.


Куди звертатися для отримання субсидії.

Особа, зареєстрована в житловому приміщенні і на яку відкрито особовий рахунок на оплату комунальних послуг, звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості документи на оформлення субсидії приймають особи, уповноважені сільськими та селищними радами.

Подати документи на оформлення субсидії можна в електронному вигляді через інтернет за посиланням.

Які документи необхідно надати.

  1. Заява .
  2. Декларація про доходи осіб, що зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні.
  3. Договір оренди, якщо Ви орендуєте квартиру (будинок).
  4. Довідки про доходи, якщо в декларації вказано дохід за останні 3 місяці

Зазначені документи можна віднести особисто до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або направити поштою з описом.

Зверніть увагу на період, за який заповнюється декларація про доходи для отримання субсидії.

Можна вказати дохід сім'ї за попередній календарний рік (з 01.01.2014 до 31.12.2014). У цьому випадку підтверджуючі документи (довідка про доходи, про розмір пенсії, тощо) надавати не потрібно.

Можна вказати дохід за попередні 3 місяці. У цьому випадку необхідно надати документи, що підтверджують дохід, зазначений у декларації.

Якщо зараз Ваші доходи відрізняються від тих, що Ви отримували в попередньому календарному році - слід вибрати другий варіант.

У тому випадку, коли зареєстрована особа не проживає за місцем реєстрації, додатково необхідно надати довідку, що підтверджує місце перебування особи в іншому місті у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, тривалими відрядженнями, відбуванням покарання, довідку про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні. При цьому, заповнюючи декларацію, в примітці необхідно вказати, що зареєстрована особа не проживає в квартирі (будинку), а в заяві - підкреслити необхідність розгляду даного питання спеціальною комісією.

Всі зазначені дані будуть перевірятися в Пенсійному фонді, Державній фіскальній службі і банках за письмовим запитом Міністерства фінансів.

На який період надається субсидія.

Субсидія надається на 12 місяців. На новий період розмір субсидії буде перерахований автоматично. При виникненні змін у родині (когось виписали з квартири, змінився перелік отримуваних послуг, збільшилися або знизилися доходи у кого-небудь з зареєстрованих мешканців), необхідно повідомити про такі зміни протягом одного місяця.

Якщо сім'я зробила покупку, що перевищує 50 тис.грн надання субсидії не припиняється. Факт такої покупки впливає на призначення субсидії на наступний термін.

У разі несплати зареєстрованою особою своєї частини платежу за комунальні послуги, нарахування субсидії припиняється.

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Пільгова програма кредитування «Сільське подвірʼя»