Нове в угодах купівлі-продажу нерухомості

Дата оновлення: 2017-04-12 р.

Нове в угодах купівлі-продажу нерухомості

Дуже коротко:

Розрахунки між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, на суму більше 50 000 гривень здійснюються безготівково.

Далі детальніше...БУЛО СТАЛО
Гранична сума при розрахунку фізичних осіб між собою під час підписання договорів, які засвідчуються нотаріально, дорівнювала 150000 грн. З 04.01.2017 р гранична сума при розрахунку фізичних осіб між собою під час підписання договорів, які засвідчуються нотаріально, знижена до 50000 грн.
Тобто тепер розрахунки, вартість яких перевищує 50000 грн., повинні проводитися в безготівковій формі.

Детальніше про розрахунки

Розрахунки між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню на суму, більшу 50 000 гривень, можуть здійснюватися в такий спосіб:

  1. Переказ коштів з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця.
  2. Внесення та / або переказ коштів на окремий поточний рахунок нотаріуса. Кошти, попередньо зараховані покупцем на окремий поточний рахунок нотаріуса, належать покупцеві до завершення договору купівлі-продажу. Після посвідчення договору купівлі-продажу, кошти перераховуються нотаріусом на рахунок продавця. Кошти, зараховані на окремий поточний рахунок нотаріуса, не можуть бути використані на інші цілі, ніж зазначені в договорі купівлі-продажу ні нотаріусом, ні покупцем.
  3. Відкриття покупцем депозитного рахунку (вкладу) на ім'я продавця. Покупець може відкрити в банку депозитний вклад на ім'я продавця для зарахування на цей рахунок грошової суми, обумовленої договором купівлі-продажу. Розпоряджатися коштами, зарахованими на цей рахунок, продавець може лише за пред'явлення в банк підписаного сторонами та нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу. Умови договору можуть бути змінені тільки покупцем, якщо не відбулося укладення та нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу.
  4. Застосування акредитивної форми розрахунків (покритого безвідкличного акредитива). Між банком і покупцем укладається договір, за яким покупець вносить грошові кошти на рахунок банку і доручає банку перерахувати їх продавцю за умови пред'явлення нотаріально завіреного договору купівлі-продажу.
  5. Внесення готівки на поточний рахунок продавця.

Якщо сума розрахунку між фізичними особами за договором купівлі-продажу, який підлягає нотаріальному посвідченню, перевищує 50 000 гривень, в безготівковій формі здійснюються всі розрахунки на загальну суму договору незалежно від розміру кожного платежу.

Тобто, якщо сума за договором 70 000 грн., не допускається оплата готівкою 50 000 грн. і безготівкове перерахування решти 20 000 грн., або оплата готівкою обох платежів, якщо навіть оплата здійснюється частинами.

Така офіційна позиція НБУ була викладена ще в листі від 29.08.2013 р № 18-111/10879, яке є інструкцією для нотаріусів, що посвідчують угоди купівлі-продажу. У той же час за порушення готівкових обмежень ні до фізичних осіб, ні до нотаріуса ніяких санкцій не передбачено. А на правомірності самої угоди порушення такого готівкового обмеження ніяк не позначиться.

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
5 відповідей на питання про процедуру банкрутства фізичної особи