Коли банк подає до суду при простроченні

Коли банк подає до суду при простроченні

Оновлено - 16.02.2016

Законодавством не встановлені чіткі критерії подачі позову до суду за простроченим кредитом. Банки самостійно вирішують, коли і при якій сумі прострочення звертатися до суду. Час звернення до суду обмежений лише строком позовної давності.

Детальніше про термін позовної давності ми писали раніше.

Банківський співробітник погрожує судом. Наскільки він щирий?

Як правило, навіть при незначному простроченні співробітник банку або колекторського агентства загрожує позичальникові подачею позову до суду. Розберемося в реальності таких погроз.

В Україні діє 660 місцевих загальних судів, в яких працює приблизно 6 тис суддів. За відкритою статистикою в першому кварталі 2015 року місцеві суди розглянули 1,3 млн справ із 1,6 млн, що надійшли. Тобто на одного суддю припадає близько 40 справ на місяць або 2 справи в робочий день.

Як бачимо, суди досить перевантажені, і при існуючії черзі навряд чи банк буде звертатися до суду до того, поки не переконається, що всі інші засоби вже не діють.

Ознаки того, що банк скоро подасть до суду

За кожним кредитом банки формують грошові резерви зі свого прибутку. Чим надійніший кредит - тим резерв менший, і навпаки.

Згідно стандартам НБУ, якщо прострочення по кредиту перевищило 90 днів, такий кредит визнається умовно "безнадійним" і під нього формується резерв в розмірі 100% від суми кредиту. Це "максимальний біль" для банку.

Тому якщо за кредитом платежі не здійснювалися понад 90 днів, напевно, за таким кредитом сформований позов. При цьому, можливо, справа ще полежить в черзі, поки суд ухвалить іі до розгляду.

Висновок

Ми ні в якому разі не схиляємо ігнорувати повідомлення банку при простроченні. Навпаки, рекомендуємо вирішити проблеми не доводячи до суду. У той же час при незначній затримці платежів по кредиту не слід надмірно панікувати щодо передачі справи до суду.