Державна Іпотечна Установа

Дата оновлення: 2016-12-02 р.

Державна Іпотечна Установа

Дуже коротко:

Державна іпотечна установа (ДІУ) співпрацює з банками в галузі надання іпотечних кредитів населенню за більш вигідними умовами, ніж пропонують самі банки.

Далі детальніше...


Звернемо увагу на основні відмінності в умовах:

  Стандартний іпотечний кредит банку Кредит за схемою співробітництва з ДІУ
Максимальний термін 15 - 20 років 30 років
Річна ставка 20.5 - 26 % 15.3 - 18 %
Мінімальний аванс 30 - 50 % 25 %

Умови кредитування

 1. Придбання житла з метою постійного проживання або здачі в оренду.
 2. Валюта кредиту - гривня.
 3. Мінімальна сума кредиту - 75 000 грн.
  Максимальна сума кредиту - 1 600 000 грн.
 4. Термін кредитування - від 5 до 30 років.
 5. Ставка по кредиту - від 15.3% до 18% річних (фіксована відсоткова ставка).
 6. Погашення кредиту може проходити за ануїтетною чи стандартною схемою.
 7. Сума кредиту не має бути більшою 75% ринкової (оціночної) вартості нерухомості, тобто при купівлі нерухомості в кредит як мінімум 25% вартості житла повинні оплачуватися позичальником самостійно (аванс).

Певні нюанси є і в достроковому погашенні такого кредиту:

 1. При частковому достроковому погашенні платіж повинен бути кратним Вашому щомісячному платежу за графіком.
 2. Про повне дострокове погашення необхідно повідомити банк за 30 днів.
 3. При виникненні простроченої заборгованості протягом 3-х місяців ДІУ повертає кредит банку, а банк переводить його на стандартні умови кредитування (за яким річна ставка набагато вища).

Вимоги до нерухомості

 1. Предметом іпотеки має бути виключно житлова нерухомість.
 2. Нерухомість не знаходиться в аварійному стані і не стоїть в обліку на капітальний ремонт.

Вимоги до позичальника

 1. Громадяни України, віком від 18 років на момент видачі кредиту і до настання пенсійного віку на момент його погашення (55 років - для жінок, 60 - для чоловіків).
 2. Позичальник повинен мати постійний і стабільний дохід, підтверджений документально (не підтверджений дохід в розрахунок не приймається).
 3. Початковий внесок (аванс) має складати мінімум 25% вартості нерухомості і оплачуватися позичальником за рахунок власних коштів (коефіцієнт LTV).
 4. Платіж по кредиту не повинен перевищувати 45% чистого доходу позичальника (коефіцієнт PTI).
 5. Щомісячні витрати позичальника, з урахуванням платежу по кредиту, не повинні перевищувати 50% його чистого доходу (коефіцієнт OTI).
 6. До розрахунку цих коефіцієнтів можуть бути включені доходи та витрати членів сім'ї позичальника і третіх осіб за умови, що вони виступають поручителями за договором кредитування.
 7. Нерухомість, що купується повинна бути обов'язково застрахована від ризику часткового або повного знищення, пошкодження і псування.

Резюме

Однозначно кредити за схемою співпраці з ДІУ кращі стандартних схем: менша переплата і фіксована відсоткова ставка протягом дії договору (це прописано в договорі). Однак вимоги, що висуваються до позичальника за такою схемою, жорсткіші вимог банку по стандартному кредиту. В першу чергу це стосується документально підтвердженого доходу (наприклад, щоб оформити кредит розміром 100000 грн. на 30 років сукупний офіційний дохід сім'ї з трьох осіб має бути не менше 6000 грн.).

Приймаючи рішення про оформлення іпотечного кредиту, рекомендуємо, в першу чергу спробувати отримати кредит за схемою ДІУ. Якщо офіційного доходу сім'ї замало, спробуйте знайти поручителів (переважно батьків)

Сервіс допоможе підібрати умови кредитування за схемою ДІУ (використовуйте фільтрацію).

Корисні посиланняДізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
Оформляємо субсидію на оплату комунальних послуг