АвтоТак чи кредит.

Дата оновлення: 2015-04-30 р.

АвтоТак чи кредит.

Дуже коротко:

У цій статті ми порівняємо переплату при купівлі автомобіля за схемою АвтоТак з альтернативною схемою накопичення та подальшим оформленням кредиту.

Далі детальніше...


Опис принципу порівняння

Ми ставимо перед собою за мету обґрунтовано визначити, що за інших рівних умов вигідніше: придбати автомобіль за програмою АвтоТак чи накопичити на аванс і оформити стандартний кредит на придбання автомобіля в банку.

У випадку з АвтоТак ("придбання в групі") припускаємо, що вартість автомобіля виплачується рівними частинами протягом 10 років, плюс разовий внесок за вступ до групи і щомісячна комісія на послуги адміністрування ТОВ "Авто Просто".

Далі ми робимо припущення, що за програмою АвтоТак учасник отримує автомобіль через три роки після вступу до групи. Відзначимо, що термін отримання автомобіля - це виключно наше припущення, бо в договорі від АвтоТак немає ніяких гарантій на цей рахунок. При іншому терміні отримання автомобіля результат порівняння буде іншим.

Також ми робимо ряд інших припущень щодо майбутніх подій, які наводимо в кінці даної статті.

В якості критерію визначення вигідності схеми ми приймаємо підсумкову переплату. Під переплатою розуміємо всі витрати понад вартості автомобіля.


Порівняння АвтоТак і кредиту в банку. Інфографіка.

Детальніше ознайомитися з розрахунком можна тут.

Допущення та припущення

Для справедливості результату і простоти розрахунку висунемо такі умови:

  1. Автомобіль отримуємо через 3 роки по обох схемах. При цьому внески на рахунок "Авто Просто" і на депозитний вклад рівні. Після отримання автомобіля розмір внесків за програмою АвтоТак не змінюється ще протягом 7 років і дорівнює внеску по кредиту, оформленому на купівлю автомобіля згідно з другою схемою, строком на 3 роки.
  2. Щомісячні витрати на оплату платежів, спрямованих на отримання автомобіля по обох схемах рівні.
  3. Ціна автомобіля, відсоткові ставки по депозиту та по кредиту змінюватися не будуть.
  4. Запропонований автомобіль - ЗАЗ Lanos. Ціна 173850 грн. (На 01.04.2015 р за даними АвтоТак).
  5. Відсоткова ставка по накопичувальному депозитному вкладу 18% на рік, капіталізація відсотків наприкінці року.
  6. Відсоткова ставка по кредиту 25% на рік, разова комісія 3%.
  7. Ризики ліквідації умовного банку або ТОВ «АвтоПросто" не беруться до уваги.
  8. Страхування, оформлення автомобіля в МРЕВ та інші витрати - середні по ринку.Дізнаватися про нові публікації Ви можете підписавшись на сторінку candb.com.ua у Google+, Facebook або В Контакті.

Рекомендуємо:
АвтоТак. Умови договору